8.7 C
Warszawa
niedziela, 25 września, 2022

Jaki rodzaj narzędzi elektrycznych, możemy wykorzystać do cięcia glazury?

Musisz przeczytać

Jaki rodzaj narzędzi elektrycznych, możemy wykorzystać do cięcia glazury?

 

Tylko odpowiedni rodzaj narzędzi elektrycznych, z kompleksowo dobranym osprzętem pozwoli nam na cięcie płytek, w precyzyjny oraz dokładny sposób, co jest nader ważne w przypadku ich estetycznego czy prawidłowego ułożenia. Właśnie one, mają nam zapewnić możliwość zrealizowania różnorodnych odmian cięć, w tym nie tylko cięć prostych ale też ewentualnego frazowania poszczególnych materiałów. Wszystkie maszyny elektryczne, do cięcia płytek a więc przecinarki, są wyposażone w odpowiednie koło tnące, jakie pozwala właśnie na wykonanie cięcia, co przygotuje taką płytkę do jej przełamania, istnieje też możliwość całkowitego jej przecięcia. Konstrukcja poszczególnych rodzajów przecinarek elektrycznych, pozwala nam na wykonywanie działań metodą na sucho, lub na mokro, tutaj z uwzględnieniem ilości pyłu.

 

Czemu narzędzia ręczne do cięcia płytek, są wyłącznie uzupełnieniem tych elektrycznych?

 

Dlaczego często wspomina się o tym, że ręczne przecinarki to zazwyczaj nic innego, jak dodatkowe uzupełnienie tych elektrycznych? Przede wszystkim trzeba się odnieść, do specyfikacji i właściwości poszczególnych materiałów oraz tworzyw, tutaj idealnym przykładem pozostaje gres i marmur, jakie są twarde. Zatem ich cięcie, wyłącznie ręczną przecinarką może być nie tylko dużo bardziej czasochłonne, ale niejednokrotnie wręcz niemożliwe, ze względu na specyfikację grubości oraz wielkości. Z tego też powodu, przecinarki ręczne zazwyczaj wykorzystujemy zwłaszcza do glazury szkliwionej,  względnie nieszkliwionej, jaka bez problemu poddaje się obróbce.

 

Pamiętajmy o wyborze odpowiedniej tarczy, którą wykorzystamy w naszych przecinarkach elektrycznych

 

Duże znaczenie, w przypadku przecinarek elektrycznych, ma wybór odpowiedniego rodzaju tarczy, którą wybieramy w oparciu o rodzaj materiału, względnie metodę wykonywanego cięciu, w odniesieniu do cięcia glazury na sucho lub mokro. Najtwardsza odmiana glazury, a więc płytek wymaga wykorzystania określonych tarcz diamentowych, dostosowanych na wielu płaszczyznach do ich grubości albo twardości. Jest to więc nader ważna kwestia, gdy idzie o ogólne zastosowanie i wykorzystanie przecinarek taśmowych.

- Reklama -spot_img

Więcej artykułów

- Reklama -spot_img

Ostatnio napisane